טרמיטים ולוכד עכברים

טרמיטים

הטרמיטים, כך ניתן לקרוא להם, הם ה"בנאים" של המזיקים – ביכולתם לבנות מושבות בגובה של אפילו מטרים, ולהתרבות באופן מאסיבי ולהתפשט גם על אזורים קרובים ולהקים מושבות מאסיביות אלו גם בהם.
תופעת הטרמיטים באזור , מישור החוף והדרום הוא גדול יותר מאזורים אחרים בארץ מפני שרוב אוכלוסיית הטרמיטים נמצאת שם, כלומר, איפה שהכי חם, סביבה טרופית או סאב-טרופית היא זו הטבעית להם.
הנזק העיקרי שטרמיטים יכולים לגרום לנו הוא להרוס חלקים מהבתים שלנו, ומכאן היותם מזיקים למרות שאינם עוקצים או גורמים נזק באופן לנו באופן ישיר; הם לא עוקצים, לא נושכים, ולא רעילים.
ניתן למצוא טרמיטים במיוחד באזורים בבית בהם יש רהיטי עץ כלשהם, וכאשר מוצאים סימנים ספציפיים של נוכחותם (תעלות בוץ, תעלות עץ, עץ אכול וכו'), סביר להניח שהם כבר שהם. אל תהססו – יש להזמין מדביר המומחה לטרמיטים על מנת שישים להם קץ אחת ולתמיד.

לוכד עכברים

כמות העכברים היא בסביבות עשרות למאות אלפים, והיא מבין הערים המאוכלסות בארץ על ידם.
כבר היו מקרים (ולפעמים עדיין יש) שעכברים נמצאו במקומות שנוכחותם לא ראויה בהם, כדוגמת מטבחים, בתי עסק, מסעדות ואפילו במקורות שתייה פרטיים, כאשר הביוב מכיל מושבות רבות של עכברים בדומה לערי מטרופולין רבים ברחבי העולם.
תופעת העכברים היא חמורה – בייחוד בעונות החורף, כשהבתים המקוריים שלהם מוצפים ולכן הם מחפשים מגורים מעל לפני הביוב – ולכן כשאתם נתקלים בעכבר קראו מיד ללוכד עכברים, שכן אין אזור עירוני שאינו מוגן לגמרי מפני עכברים, והעובדה שהם רק מתרבים אומרת שהסיכוי לפגיעה בתברואה והסיכוי להעביר מחלות (אפילו מחלות חשוכות מרפא כמו כלבת), אומרת שיש לטפל בהם באופן מידיי.
מכיוון שאוכלוסיית העכברים גבוהה יותר ממקומות אחרים, מדבירים שמים דגש רב יותר על אמצעים אקולוגיים מאשר כימיקלים, על מנת שבריאות הסביבה והדיירים לא תיפגע יותר.