הדברות והדברה ביולוגית

הדברות

במדינה כמו ישראל ובמיוחד בקיץ, המזיקים למיניהם שמסתתרים בכל מיני מקומות בפנים ובחוץ, באים אל הדירות ואל המוסדות שלנו כדי לחפש הקלה מהחום.
הבעיה היא שהם תוך כדי הורסים את רמת ההיגיינה בבניין, נכנסים לחדרים פרטיים, חודרים אל המקרר ומביאים איתם שלל חיידקים ומחלות המאיימים על בריאותנו, מנמלים, טרמיטים ועד יונים וקרציות.
לכן חשוב להיפטר מהם באמצעות טכניקות ההדברה שונות, מהדברה ביולוגית ועד הרחקת יונים, ששלל חברות המיועדות לכך מציעות לנו.
הדברה תהיה לדוגמה: משום ש היא עיר הומה, צפופה ומלאה בבניינים – יש לקחת אחריות רבה יותר מאשר במקומות אחרים, ולהימנע מלפגוע בשכנים, ברכוש ציבורי, בחיות הרחוב וכו' כאשר מתכננים לעשות הדברה.
חוסר התחשבות בסביבה עלולה לפגוע בבריאותכם ובאיכות חייכם, כמו גם בבריאותם של סובבים אתכם, שכן עבירת הדברה, ככל עבירה, עלולה להיות סיבה להעמיד אתכם לדין.

הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית היא שימוש בבעלי חיים או ביצורים חיים אחרים על מנת לטפל במזיקים ולהרחיק או לנטרל אותם מהשטח אותו מדבירים.
אותן החיות הנשלחות אל אזור ההדברה הן האויבות הטבעיות של המזיק, ולכן יש להן דחף טבעי להיפטר מהם בדרכים שונות כמו לטרוף או ללכוד אותם.
שימוש בהדברה ביולוגית יכולה למנוע נזק לכם ולסביבה בכך ששימוש בסוג הדברה זה, מאחר שאינו כימיקלי, לא מאיים לא על איכות הסביבה או על בריאותכם או בריאות הסובבים לכם.
חשוב לציין שהדברה ביולוגית היא גם אופציה מאוד פופולארית, ומהווה פתרון אידיאלי באזורים עירוניים וצפופים, כדוגמת ערים באזור המרכז.
שימוש בהדברה ביולוגית כמו גם בהדברה אורגנית, יכולות לצמצם את זיהום האוויר, להפחית את ההתחממות הגלובלית ובכך נבטיח לדורות הבאים עתיד פחות מזוהם ויותר בריא.
מומחים גילו קשר, לדוגמה, בין שימוש בהדברות כימיקליות רעילות לבין פגיעה בהתפתחות, במנת המשכל וברפלקסים של ילדים, שהם במיוחד רגישים יותר לכימיקלים.